Paintball Nasıl Oynanır

Paintball bir takım sporudur. Boya topları atan işaretleyiciler ile oynanır.

Oyuncuların amacı vurulmadan takımını korumak ve rakip oyuncularını vurmaktır ancak bu oyunun senaryosuna göre değişikli gösterebilir. Oyun senaryoları ile alakalı daha fazla ayrıntı için oyun senaryoları sayfamızı inceleyebilirsiniz. Atak Paintball Ankara da oyuncular rezervasyonlarının ardından tesisimize gelerek gerekli olan paintball kıyafetlerini giyerler, bunlar sırasıyla tulum, eldiven, hücum yeleği, takım forması ve maskedir. Kıyafetler giyildikten sonra hakem yaklaşık 15 dakika süren bir brifing ile oyunu ve ekipmanların kullanımını anlatır.

Tüm teorik eğitimler verildikten sonra işaretleyici tüfeklerin hava ve boya topu dolumları yapılır, her işaretleyici yaklaşık olarak 200 – 220 boya topu kapasitelidir, dolumların ardından hakem eşliğinde deneme atışları yapılarak oyuncuların ekipmanları tanıması sağlanır.

Paintball oyuncuları genel olarak işaretleyiciler üzerinde kurma kolu, tetik, kabza, emniyet ve loader aksamlarını kullanır, kabza kısmından tutulan işaretleyicinin kurma kolu çekilerek işaretleyicinin atışa hazır hale getirilmesi sağlanır. Atış yapabilmek için emniyet düğmesi atış moduna getirildikten sonra tetik yardımıyla atışlar yapılır.

Atışların ve oyunların ardından mola için güvenli bölgeye gelinir ve güvenli bölgeye gelir gelmez işaretleyicilerin emniyet modları açılır. Bu yazıda olmayan daha birçok teknik ayrıntı hakem tarafından oyunculara sağlanacaktır. Paintball Ankara’da bu kurallar çerçevesinde oynanır ve bu kurallar nadiren de olsa değişiklik gösterebilir.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.