Home / Atak Paintball / Senaryolar

Senaryolar


  •    PAİNTBALL SENARYOLARI
  • Tek Bayrak (Orta Bayrak) : Bayrak sahanın ortasında durur ve her iki takım kendi kale arkalarına (oyun başlangıç noktalarına) gider ve hakemin düdüğüyle başlar. Bu oyundaki amaç ortadaki bayrağı almak ve vurulmadan kendi kalesine kadar götürmektir. Düdük çalınıp oyun başladıktan sonra oyuncular kendi alanlarından ortaya doğru hareket ederek bayrağı vurulmadan almak için fırsat kollarlar ve ona göre siper alırlar. Hiç kimse hangi amaçla olursa olsun rakip takımın alanına geçemez. Dolayısıyla bu, bayrağın diğer tarafına geçemez anlamına geliyor. Geçerse ceza yer ve karşı takım sayı alır. Vurulan oyuncular silahlarını havaya kaldırıp vurulduklarını bu şekilde belli ederler. Kendi başlangıç noktalarına geri döner ve oradan oyun tekrardan başlarlar. Bayrağı alan oyuncu bayrağı elinden bırakmadan ve bayrağı başkasına vermeden kendi kalesine götürmelidir.
  • Çift Bayrak (Köşe Bayrak) : Takımlar kendi köşelerinde bulunan bayrakları korumalıdır. Sayı almak için karşı takımın bayrağını alıp belirli bir noktaya getirmek gerekir. Bu oyundaki en önemli kural bayrağı savunmada minimum 10 metre mesafe kuralıdır. Yani bayrağın 10 metre yakınında siper almak, saklanmak ve bayrağı bu bölgeden savunmak yasaktır.
  • Başkan : Takımlardan bir kişi başkan seçilir ve sadece o kişi bayrağı alabilir. Bir takım başkanı koruyup bayrağı almakla görevliyken, diğer takım bayrağı koruyup başkanı indirmenin yolunu arar.
  • Son Adam : Kural basittir. Vurulan çıkar en son kalan kazanır. Bunu ister takım halinde yürütebilirsiniz isterseniz de herkes tek olur ve son kalan kazanır.
  • Rehine Operasyonu : Bu senaryoda da yine bir oyuncu veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; “Rehine” olmakta ve “Hakim Tepe”de “Saldırganlar”ın elinde rehin tutulmaktadır. “Kurtarıcılar”ın görevi ise verilen süre dolmadan rehineyi “sağlam olarak” kurtarmaktır.
  • Buddy : “Son Adam” senaryosuna benzer, ancak bu senaryoda 2 kişilik timler söz konusudur ve geçici anlaşma yapma imkanı yoktur. Elenmeden kalan son tim oyunu kazanır.